Jesteś tutaj:  Akwarium > Przegląd artykułów
 
Inne serwisy

  Zoosklep
  Ogrodnictwo


Grupy dyskusyjne

  pl.rec.akwarium


Bramki SMS

  Plus
  Era
  Orange
  Play


Szukaj w internecie
GoogleWitamy na portalu akwarystycznym

Jest on poświęcony urządzaniu akwarium. Znajdziesz tu informacje o tym jak urządzić akwarium, aby było kawałkiem autentycznej, żywej przyrody, miejscem, w którym nasi podopieczni - ryby, rośliny i inne zwierzęta - będą miały warunki zbliżone do tych, jakie im najbardziej odpowiadają, a także by możliwie najpełniej zaspokajało nasze potrzeby estetyczne. Dobrze urządzone akwarium ozdabia i poprawia mikroklimat w Twoim mieszkaniu.
Doskonale nadaje się też do ożywienia lokali gastronomicznych, sal konferencyjnych, gabinetów, recepcji, czy wreszcie poczekalni - wprowadzając tam przyjazną atmosferę. Na portalu tym dowiesz się, jakie miejsce przeznaczyć pod akwarium, jak dobrać podłoże, oświetlenie, filtrację, rośliny, ryby, jak nawozić, pozbyć się glonów, jak wreszcie pielęgnować to nasze akwarium, by było coraz piękniejsze. Doradzimy też, jak przygotować się do konkursu na najładniejszą aranżację akwarium.

W razie problemów ze zdrowiem Waszych podopiecznych, klucz do oznaczania chorób ryb pomoże w ustaleniu przyczyny ich niedomagań i doborze środków zaradczych. Jeśli nie będą chciały rosnąć rośliny, klucze do określenia gatunku roślin oraz niedoborów pokarmowych pozwolą na sprawdzenie, czy nie mamy przypadkiem w akwarium rośliny błotnej - wymagającej częściowego wynurzenia, lub wręcz doniczkowej.
Często są one bowiem sprzedawane w sklepach zoologicznych jako rośliny do akwarium, gdzie z pewnością nie będą rosnąć. Jeśli rośliny wodne nam marnieją, odnajdując niedobór jakiegoś pierwiastka możemy temu zaradzić. Wreszcie, nie mając pewności jaką widzieliśmy - czy też mamy - rybę, możemy to sprawdzić za pomocą klucza do rozpoznawania ryb. Bramki wejściowe do akwarystycznych grup dyskusyjnych umożliwią kontakt z innymi hobbystami. Publikacje wyników najciekawszych konkursów pomogą w ciągłym doskonaleniu aquascapingu, czyli umiejętności tworzenia ciekawych, podwodnych krajobrazów. Będziemy też starali się na bieżąco opisywać to, co dzieje się i pisze za granicą na ten temat. Także aktualności krajowe znajdą tu swoje miejsce.
Ponieważ przy tworzeniu tej strony korzystamy przede wszystkim z naszego prawie 30 letniego doświadczenia podpierając się też najwartościowszą dostępną literaturą, postaramy się by serwis ten był na jak najwyższym poziomie i spełniał Wasze oczekiwania. Osoby zainteresowane dokładniejszymi informacjami na temat konkretnego typu akwarium, mogą wejść poprzez linki na wyspecjalizowane portale. Strony prywatne innych akwarystów można sobie obejrzeć wchodząc na link akwarysta. Jeśli wybierasz się do innego miasta i szukasz ciekawego sklepu zoologicznego lub hodowcy, zerknij na link zoosklep. Jeśli masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać, chcesz o coś zapytać lub masz jakąś uwagę dotyczącą serwisu, skorzystaj z mini forum lub wyślij e-maila. Na wszystkie postaramy się na bieżąco odpowiadać.

Z przyczyn technicznych nie zostały jeszcze uruchomione wszystkie działy tego portalu. Postaramy się jak najszybciej oddać je do użytku.